17/09/2019 10:30
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Warunki Ubezpieczenia uczniów w GOTHAER
Dni wolne od zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Rocznik 2016
„Das Bild der Anderen“. 10 osób z klas I „c” i „d” koresponduje z 10 uczniami z miasta Arandjelovac w Serbii.
W lutym 2017r. nasza szkoła przystąpiła do projektu

„Das Bild der Anderen“.

10 osób z klas I „c” i „d” koresponduje z 10 uczniami z miasta Arandjelovac w Serbii.


Co to jest „Das Bild der Anderen”?

Jest to internetowy projekt międzynarodowy dla młodzieży uczącej się języka niemieckiego w szkole. Jego celem jest zmotywowanie uczniów już od pierwszych lekcji do pisania listów w nauczanym języku. Jest to również okazja do tego, aby opowiedzieć o sobie i zadawać pytania rówieśnikom z innych krajów, a przez to poznać innych ludzi i samemu uświadomić sobie, kim się jest.
WYCIECZKA DO KRAKOWA I ZAKOPANEGO
W dniach 8-9.05.17r. odbyła się wycieczka klas trzecich i drugich do Krakowa i Zakopanego. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, następnie przeszliśmy do Centrum Jana Pawła II – tam wzięliśmy udział we mszy świętej, która była dziękczynieniem za otrzymany sakrament bierzmowania. Kolejnym punktem wycieczki była Gubałówka, na którą weszliśmy pieszo a zjechaliśmy wyciągiem. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko na terenie ośrodka.
W drugim dniu zmierzyliśmy się z 9 kilometrową trasą prowadzącą do Doliny Chochołowskiej. Na miejscu wypiliśmy gorącą herbatę.


Intel Make Tomorrow
Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w unikalnym, pilotażowym programie firmy Intel. Intel Make Tomorrow jest programem, którego celem jest przekazanie młodzieży umiejętności kodowania oraz tworzenia ciekawych i kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Program jest realizowany w 10 krajach świata i tylko w dwóch w Europie : Polsce i Niemczech. Działania zakładają wykorzystanie płyt BeCreo wraz z zestawem czujników oraz innymi elementami, wzbagaconymi m.in. o płytki i środowisko programowania Arduino. Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach w programie.
Konkurs BRD
Dnia 28.04.2017 r. na terenie Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
- podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej
pomocy przedmedycznej,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu.

Uczniowie naszego gimnazjum, w składzie Jakub Bałaga, Łukasz Poros, Jan Rusak reprezentowali naszą szkołę w tym turnieju. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy, pokonać rowerem tor przeszkód, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nasi przedstawiciele zajęli II miejsce. Składamy im gratulacje !!!
Finaliści XIV Konkursu Matematycznego
W roku szkolnym 2016/2017 aż sześcioro uczniów było finalistami XIV Wojewódzkiego Konkursu matematycznego:
1. Adam Bogdan
2. Michał Kapałka
3. Michał Gernand
4. Jan Rusak
5. Daria Woźniak
6. Kacper Zacharz
Daria oraz Kacper uzyskali tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i zostali zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z matematyki.
Międzynarodowy Konkurs Ekonomiczny
W dniu 28.03.2017 w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbył się Międzynarodowy Konkurs Ekonomiczny przeprowadzony w języku angielskim. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie naszego Gimnazjum zostali laureatami tego konkursu. W grupie starszej Kacper Zacharz zajął II miejsce Jan Rusak III. W grupie młodszej Tomasz Jankowski zajął III miejsce Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. W dniu 29.03 2017 uczestnicy konkursu wzięli udział w wyciecze do warszawy.

Matematyka bez granic
Klasa 3 A brała udział w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic”. W konkursie podzielonym na dwa etapy brały udział całe klasy. Uczniowie musieli rozwiązać 10 zadań. Udział w konkursie wymagał od nich umiejętności pracy w grupach, dobrej organizacji pracy, podziału obowiązków oraz wzajemnego zaufania i odpowiedzialności za wyniki. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w województwie, trzecie w regionie i 19 w skali kraju.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
W dniu 3.03.2017 jedenastu uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w pierwszym etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/2017. Uczeń klasy 3 A Kacper Zacharz został finalistą tego konkursu . Etap finałowy odbył się 10.04 2017 w Warszawie. Kacper uzyskał tytuł laureata i został zaproszony do Warszawy na galę rozdania nagród w dniu 28.04.2017
Sukces Alicji
Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym „ Miej wpływ na to czym oddychasz”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Pińczowie. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat i był przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania powietrza i jego ochrony, wzrost świadomości ekologicznej młodego pokolenia, kształtowanie świadomych postaw wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze.31 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej POKSTiR w Pińczowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród za rozstrzygnięty konkurs. Nasza uczennica Alicja Wójcik zajęła zaszczytne I miejsce w III kategorii wiekowej.Laureatka otrzymała z rąk Starosty Powiatu Pińczowskiego Pana Zbigniewa Kierkowskiego gratulacje, dyplom i nagrody rzeczowe.
Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zawody pływackie
W dniu 27.04.2017 odbyły się zawody pływackie o puchar Burmistrza Włodzimierza Baduraka. Uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce w sztafecie oraz czołowe miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach (stylu grzbietowym, kraulu oraz klasyku) indywidualnie.
II Szkolny Konkurs Chemiczno – Ekologiczny
W dniach 27.03. 2017 oraz 06.04.2017 już po raz drugi odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Chemiczno – Ekologiczny przeznaczony dla uczniów klas drugich. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi integracja i korelacja wiadomości z przedmiotów przyrodniczych oraz ekologii. Ważną częścią konkursu było samodzielne wykonywanie doświadczeń przez uczestników. Pierwsze miejsce już po raz drugi zdobyła Agata Dora, drugie Sylwester Myśliwiec, trzecie Jakub Jędras. Gratulujemy !
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.01 857,257 Unikalnych wizyt