17/09/2019 10:30
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Warunki Ubezpieczenia uczniów w GOTHAER
Dni wolne od zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Rocznik 2016
Festiwal polszczyzny we Włoszczowie
Festiwal polszczyzny we Włoszczowie

23 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego i w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się XI Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej wzięli w nim udział nasi uczniowie Curyło Eliza w kategorii " Czytam więc rozumiem" oraz Dora Agata i Szymacha Michał w kategorii " Poprawnych form i norm". Turniej z troski o język ojczysty i jego kondycję połączył przedstawicieli instytucji rządowych, oświatowych i ludzi biznesu. Wielką wartością turnieju jest właśnie wspólne działanie dla upowszechniania poprawności językowej i kształtowania poczucia wartości języka ojczystego.
PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA” – XVII EDYCJA
W grudniu 2016 roku na terenie Naszej Szkoły uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali monety o wszystkich nominałach do skarbonek i puszek stojących w salach lekcyjnych.
Ta jedna z największych ze społecznych akcji w naszym kraju ma na celu pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja pokazuje, że „uczniowski” grosz stanowi wielką siłę. Warto oszczędzać najmniejsze monety, które zebrane w całości mogą pomóc odmienić czyjś los. Cieszymy się, że uczniom naszej szkoły los innych dzieci nie jest obojętny.
Po skończonej akcji zebrane „grosiki” zostały przez uczniów klasy Ib posegregowane według nominału, przeliczone i odesłane do organizatora. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu zebraliśmy 169,62 zł. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała pani Eliza Dygoń.
II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
Dnia 14.03.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im Hugona Kołłątaja w Pińczowie odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany w ramach Wojewódzkiego Tygodnia Kultury Języka.
Jest nam miło przekazać, iż uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności i zostali wysoko ocenieni przez jurorów konkursu.
Łukasz Gembarzewski uczeń kl. IIIA, przeczytał fragment „Chłopów” W.S. Reymonta i otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
Równie dobrze zaprezentowała się Natalia Piątek z kl. I, która przeczytała fragment utworu E.E. Schmitta „Oskar i pani Róża” i zajęła II miejsce.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.
TROCHĘ INNA LEKCJA HISTORII
Trochę inna lekcja historii
Na lekcjach historii w klasach II i III obecna była grupa rekonstrukcyjna Signum Polonicum . Jej członkowie, to pasjonaci historii. Propagują idee i tradycje oręża polskiego. Grupa, której prezesem jest Krzysztof Dusik, powstała w 2002 roku. Młodzi członkowie Signum Polonicum zaprezentowali elementy walki bronią białą. Pan Krzysztof ciekawie opowiadał o husarii, zwyczajach polskich sarmatów - przenosił słuchaczy w odległe czasy świetności Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Lekcje odbyły się we współpracy z nauczycielami szkoły- Anną Maj i Małgorzatą Dusik.
"DAR SERCA"

Pomóżmy Patrycji!

Patrycja jest uczennicą trzeciej klasy Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie. Obecnie przebywa na leczeniu na Oddziale Hematologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
Pomóżmy Patrycji w walce z białaczką, oddając dla niej krew!

Zbiórka krwi odbędzie się dn. 8.01.2017 r. w GCK w Stopnicy w godzinach 10.00 – 15.00 .
Patrycja liczy na Wasze wsparcie! Nie zawiedźcie jej!

Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie.
Wszyscy jesteśmy krewniakami
W dniu 9 grudnia została zorganizowana przez Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie X Jubileuszowa Akcja Krwiodawstwa „Oddaj krew – podziel się życiem”, która została połączona z REJESTRACJĄ DAWCÓW SZPIKU.
Podczas akcji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Wszyscy jesteśmy Krewniakami ”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży jak ważnym zadaniem jest pozyskiwanie krwi od osób zdrowych na rzecz potrzebujących tego cennego płynu, ratującego życie.
Wśród zwycięzców konkursu znalazła się uczennica naszego Gimnazjum Ewa Poros, która zajęła zaszczytne I miejsce wśród gimnazjalistów.
Ewie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Akcja SU
Członkowie Samorządu Uczniowskiego odwiedzili schronisko w Nowinach. W ramach przeprowadzonej akcji charytatywnej młodzież zebrała żywność , materiały opatrunkowe ,legowiska oraz garnki, miski i smycze .
Widok szukających odrobiny uczucia psiaków mocno chwyta za serce . Możemy temu zaradzić ! Wystarczy wesprzeć naszą akcję. Dary do schroniska można przynosić do pani Renaty Wojtaś. Takim małym gestem możemy ofiarować psiakom pomoc .
Głosuj na książkę !!!
Uczennice naszej szkoły biorą udział w konkursie "Misja książka". Stworzyły zbiór opowiadań pt. "Czy to miłość?"
Prosimy Was o głosowanie na książkę dziewcząt. Mają szansę na znalezienie się na top liście 50 najlepszych autorów.
Wasze głosy są dla nich ważne!

Link do głosowania : Link
WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM
Biała bluzka, czarna spódnica; biała koszula, czarne spodnie czyli tzw. odświętny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Podkreślić należy, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń, ale także osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie.
Jej wyrazem był także szacunek dla narodowej tradycji, stanowiący myśl przewodnią części artystycznej przygotowanej na Święto Niepodległości. 14 listopada 2016 roku odbył się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć młodemu odbiorcy tę odległą historię, postanowiono stworzyć pomost między zabieganą współczesnością, a doniosłymi wydarzeniami sprzed niemal wieku. Tym łącznikiem był niemy świadek wszystkich wydarzeń – szabla, szabla pamiętająca walkę z zaborcami, patriotyzm naszych przodków. Symboliczny wymiar inscenizacji miał uświadomić uczestnikom, jak ważna w życiu każdego Polaka jest znajomość historii swojego kraju i jak bardzo łączy przedstawicieli różnych pokoleń.
Nasi uczniowie w Grze Miejskiej "Pińczów znany i nieznany"
Dnia 27 września 2016 roku uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w Grze Miejskiej „ Pińczów znany i nieznany”, której organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie.
Tematem gry były miejsca związane z historią naszego miasta.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Krzysztof Głogowiec, Julia Koprowska i Anna Machynia z klasy II „A”, Kamila Bochniak, Jakub Jędras, Kamila Szostak i Aleksandra Szymacha z klasy II „B” i Krzysztof Gorczyca z II „C”.
Głównym zadaniem naszej drużyny było dotarcie do wskazanych punktów i rozwiązanie zagadek.
Nasz zespół spisał się na medal. Gratulujemy
Zapomnij o nudnych książkach !
Informujemy, iż nasza szkolna biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W ramach tego programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych dotacji na zakup nowych książek.
Obecnie możemy się już pochwalić zakupem ponad 300 woluminów. Wśród nich to przede wszystkim książki, które proponowali uczniowie , nowości literatury młodzieżowej takich autorów jak : B. Rosiak, B. Kosmowska, E. Nowak, D. Terakowska, J. Green, E. Colfer, E. Hunter oraz wiele książek o tematyce podróżniczej i przygodowej – W. Cejrowski, M. Wojciechowska, B. Pawlikowska oraz fantasy – Tolkien, Sapkowski.
Dla miłośników kryminałów polecamy opowiadania A. Christie.
I na tym nie koniec, ponieważ cały czas realizujemy zakupy książek, o których będziemy informować na bieżąco.
Zachęcamy uczniów do odwiedzania biblioteki i wyboru książek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
DROGI UCZNIU
Przypominamy, że czytanie jest bardzo ważne dla Twojego rozwoju. To najlepszy trening dla umysłu. Polepsza pamięć, rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo.
Pewnie Cię to teraz nie interesuje, ale uwierz, że właśnie decydujesz o tym, jak będziesz sobie radził w liceum, na studiach i całym życiu.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.02 857,255 Unikalnych wizyt