17/09/2019 10:30
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Warunki Ubezpieczenia uczniów w GOTHAER
Dni wolne od zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Rocznik 2016
Grochowiska
19 marca 2011 roku obchodziliśmy 148 rocznicę bitwy pod Grochowiskami. Ponieważ nasza szkoła nosi imię Powstańców Styczniowych, jak co roku uczniowie wzięli udział w uroczystościach. Choć pogoda nie dopisała, to mimo deszczu i niskiej temperatury z Pińczowa wyruszyli uczestnicy rajdu pieszego i rowerowego. Po dotarciu na miejsce wraz ze zgromadzonymi wzięli oni udział w apelu przed pomnikiem w miejscu bitwy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, pani wojewoda Bożentyna Pałka – Koruba, zagraniczni goście z zaprzyjaźnionych miast, kombatanci i mieszkańcy powiatu.
Najważniejszym i najbarwniejszym punktem obchodów jest zawsze rekonstrukcja bitwy. Ubrani w stroje z epoki i wyposażeni w stosowną broń uczniowie gimnazjum jak co roku wzięli udział w inscenizacji, wykazując się umiejętnościami w walce i odpornością na warunki klimatyczne. Wspierają ich zaprzyjaźnione oddziały z Buska Zdroju ( żuawi śmierci), Staszowa, Połańca, a w tym roku również oddział carskich żołnierzy z Radomia. Oczywiście nie może też zabraknąć oddziałów kawalerii z zaprzyjaźnionej stadniny. Po kolejnym zwycięstwie powstańców nad Moskalami czas na kiełbaski z ogniska i pyszną grochówkę.
Po uroczystościach uczniowie zostali odwiezieni do domów. Choć na pewno byli zziębnięci, to „żywa lekcja historii”, w której uczestniczyli , na długo zostanie w ich pamięci.

Galeria zdjęć
MIKOŁAJKI
Dnia 6.XII w naszej szkole obchodziliśmy uroczyste Mikołajki. Po korytarzach szkolnych spacerował św. Mikołaj rozdając wszystkim grzecznym dzieciom cukierki. Mikołaj, zaproszony do klas, wręczał też upominki uczniom.

Zapraszamy ponownie za rok!
,,HARRY POTTER"
W dniu 27 listopada dla drugich klas gimnazjum zorganizowano wycieczkę do kina na ekranizację bestsellerowej powieści J.K. Rowling pt. ,,Harry Potter i Insygnia Śmierci", Cel wycieczki znajdował się w Kielcach gdzie w galerii handlowej ..echo", wszyscy udali się na seans. Według naszych wcześniejszych przypuszczeń film okazał się bardzo mroczny z ogromną dawką dobrego humoru. Apetyt podniósł pyszny popcorn, którego było pełno w sali kinowej oraz chłodne ..pepsi". Gdy po wszystkim emocje trochę opadły, rozpoczęło się godzinne buszowanie po sklepach w galerii. W tym czasie dużą popularnością cieszył się sklep ..empik". Po niesamowitym czasie spędzonym w Kielcach ruszyliśmy z powrotem do Pińczowa.

Wiele podobnych wycieczek jest organizowanych w naszej szkole. Zabierz się z nami, a nie będziesz się nudzić!
11 LISTOPADA
92 lata temu, Polska, po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w dn.15.XI obejrzeli apel poświęcony tym wydarzeniom. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klas 3d,a oraz 2a,e,f. Chłopcy wyobrażając trzech zaborców przejmująco odegrali swe role przy rozbiorach Polski i tłumieniu powstań. Recytacja poezji, patriotyczne pieśni i przemówienie Piłsudskiego, wypełniły dalszą część widowiska. Publiczność obejrzała przedstawienie w skupieniu, a dziewczyny wzdychały do aktorów w wojskowych mundurach.
Scenariusz apelu i przedstawienie przygotowały pp. Jolanta Kular i Wiesława Madej oraz Anna Oleksy. Chór przygotowała p.Ewa Książek, natomiast dekorację stworzyły p. Marta Gajewicz i Grażyna Kaleta
HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE
Dnia 31 października na drugim piętrze w szkolnej wnęce, odbył się z okazji święta Halloween konkurs na najbardziej przerażającą kreację oraz dynię. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział bawili się znakomicie, a jury składające się z pana Dariusza Pikula, pani Marty Gajewicz oraz pani Kazimiery Szwarc, wyłoniono trzech zwyciężców. W konkursie na najlepszy kostium pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Bujanowska, natomiast za najbardziej przerażającą dynię Katarzyna Fortuna.
Taka zabawa jest urządzana co roku. Przyjdź, a nie pożałujesz!
Już za rok w konkursie Halloween możesz wygrać TY
..ŚLUBY PANIEŃSKIE"
8 pażdziernika na ekrany polskich kin wszedł film ..Śluby Panieńskie". Obraz reklamowany jako ..komedia wszech czasów" jest adaptacją książki Aleksandra Fredry. Niemal cała nasza szkoła wybrała się do kin, w Kielcach, Krakowie i Busku, aby go zobaczyć. Tego nie można było przegapić, choć opinie i komentarze są różne.
DZIEŃ NAUCZYCIELA
W dniu 14 pażdziernika, jak co roku obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie chcieliby złożyć nauczycielom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Jednocześnie zostały wręczone nagrody dla pedagogów:
Nagrodę Burmistrza otrzymali:
mgr.Wanda Staszowska-Sołtys
mgr.Mirosław Madej
mgr.Wojciech Tęcza
a medalem KEN odznaczono
mgr.Wiesławę Madej
Z DZIEJÓW SZKOŁY
>>...A wszystkim, co udział w tym wzięli,
Że szkołę jak z marzeń tu mamy
Za trud ich ogromny, za wolę niezłomną
W podzięce swe czoła schylamy...<<W 1984r. ukonstytuował się w Pińczowie Społeczny Komitet Budowy Szkoły na osiedlu Grodzisko. Już 6 lat później, 1 września 1990r. pierwsi uczniowie przywitali rozpoczynający się rok szkolny 1990/91 w nowej placówce. Ten pierwszy rok to wspólny wysiłek uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi, aby surowy budynek zamienić na miejsce nauki i pracy. Zagospodarowanie obiektu rozpoczęło się pod dyrektorskim okiem p.magistra Jana Kowalskiego.
Z roku na rok było coraz lepiej - szkoła była systematycznie doposażana, zmieniło się również otoczenie placówki. W roku 1999 nastąpiła reforma oświatowa. Budynek szkolny podzielono pomiędzy gimnazjalistów, którego dyrektorem został mgr. Mirosław Madej oraz szkołę podstawową, gdzie na stanowisku dyrektora pozostała p.mgr. Kazimiera Szwarc. W 2008r. nastąpiła zmiana organizacyjna i powołano do życia Zespół Szkół w Pińczowie. W jego skład weszły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, gdzie obowiązki zastępcy dyrektora pełni mgr. Andrzej Cepak oraz Gimnazjum nr1 im. Powstańców Styczniowych z vice-dyrektorem mgr. Kazimierą Szwarc na czele. Dyrektorem Zespołu szkół i menedżerem placówki jest mgr. Mirosław Madej.
Obchodząca dwudziestolecie szkoła jest dziś obiektem nowoczesnym i dobrze wyposażonym, posiada stołówkę, halę sportową, pływalnię i oddany do użytku 8.10.2010r. kompleks boisk ,,Orlik"
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 1.X odbyły się wybory do SU wyniki są następujące

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Kinga Konderak

Z-ca przewodniczącej

Klaudia Pawlusek
Łukasz Michałkiewicz

Poczet sztandarowy

Bartosz Kular
Martyna Maciejska
Klaudia Pawlusek
Łukasz Michałkiewicz

Rzecznik praw ucznia

Aleksandra Jankowska
Michał Wójcik


Sekcja rozrywkowo - organizacyjna
przewodniczący sekcji- Bartosz Kular&Magdalena Dominek

Grzegorz Bogdan
Bartłomiej Górak
Karol Kolankowski
Mateusz Michałkiewicz
Michał Żołna
Michał Wójcik
Łukasz Michałkiewicz
Paweł Koniusz
Aleksandra Zgrzebnicka
Karolina Kular
Karolina Piątek
Aleksandra Kasprzyk
Kamila Sobirańska
Anna Wodolska
Ewelina Sadowska
Agata Domagała
Agata Molenda
Katarzyna Szczepka
Amanda Kućmierz
Aleksanda Jankowska
Alicja Karbowniczek
Sylwia Socha
Klaudia Pawlusek
Weronika Karcz

Sekcja Charytatywna

Alicja Karbowniczek
Grzegorz Bogdan
Aleksandra Jankowska
Klaudia Pawlusek
Emilia Sakwa
Małgorzata Siudak
Patrycja Piątek
Małgorzata Kucharska
Aleksandra Gałuszczyńska
Martyna Maciejska
Dominika Wojtaś
30.IX DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka to, na równi z Dniem Kobiet a zaraz po Dniu Nauczyciela :) , najważniejsze szkolne święto. W klasach tradycyjnie dziewczyny złożyły swym kolegom życzenia, dołączając do nich drobne prezenty.
Dyrekcja i nauczyciele przyłączyli się do życzeń organizując w dniu 28.10 szkolną dyskotekę.
ROK SZKOLNY 2010/2011 ROZPOCZĘTY
W dniu 1. września jak co roku, przywitaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, wypoczętym po wakacjach, opalonym i gotowym do pracy życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z nauki w roku szkolnym 2010/2011
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.01 857,256 Unikalnych wizyt