17/09/2019 10:29
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Warunki Ubezpieczenia uczniów w GOTHAER
Dni wolne od zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Rocznik 2016
ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY !!!
Pierwszego września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Szkoła to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji. Wszystkim uczniom, wypoczętym po wakacjach, opalonym i gotowym do pracy wielu sukcesów życzył Pan Dyrektor Mirosław Madej.
Wyjazd do Łeby.
29 maja o godz. 8.00 uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do Łeby w ramach Wyjazdu Turystyczno – Krajoznawczego. Pomimo, że w trakcie drogi było pochmurno, to Łeba przywitała nas popołudniowym słoneczkiem. Po zakwaterowaniu się w Willi KF2 i zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na plażę, gdzie przywitały nas kojącym szumem fale morskie. Następny dzień rozpoczął się od śniadania i bogato zastawionych stołów, potem nadszedł czas na leżakowanie nad morzem, które od tej chwili miało stać się naszym wiernym towarzyszem. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem; piękne słoneczko i orzeźwiający wietrzyk sprawiały, że bardzo chętnie korzystaliśmy z dobrodziejstwa Bałtyku. Wrażenie było ogromne nawet dla tych, którzy nad morzem nie znaleźli się po raz pierwszy.
W ciągu kolejnych dni pobytu morze widzieliśmy jeszcze wielokrotnie - z perspektywy lasu, wydm, promenady i tarasu widokowego. Spacerując i przebywając często na plaży wdychaliśmy jod, walczyliśmy z płaskostopiem, chodząc po kamieniach oraz masowaliśmy stopy w piasku. Natomiast spacery po lesie pozwoliły nam powdychać unoszący się w powietrzu zapach żywicy sosnowej i poćwiczyć kondycję, o co z naszymi paniami opiekunkami wcale nie było trudno, bo nie dość, że kochają spacerować, to robią to w zawrotnym tempie, ale daliśmy radę i nawet nie narzekaliśmy.
Wycieczka do Włoch_2016
Już po raz siódmy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pińczowie zwiedzali Europę. Tym razem wybór padł na Włochy. 20 czerwca 2016 roku o godzinie piątej rano wyruszyliśmy w drogę. Następnego dnia dotarliśmy do Rzymu i rozpoczęliśmy jego zwiedzanie od Watykanu i niezwykłej Bazyliki św. Piotra. Do godziny 16, kiedy udaliśmy się w dalszą podróż, zobaczyliśmy jeszcze Kapitol, Forum Romanum, Colloseum, Fontannę di Trevi, Panteon, Pizza Navona, Schody Hiszpańskie, przeszliśmy mostem Anioła. Zdjęcia w galerii google.
Wycieczka do Włoch_2016
Już po raz siódmy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pińczowie zwiedzali Europę. Tym razem wybór padł na Włochy. 20 czerwca 2016 roku o godzinie piątej rano wyruszyliśmy w drogę. Następnego dnia dotarliśmy do Rzymu i rozpoczęliśmy jego zwiedzanie od Watykanu i niezwykłej Bazyliki św. Piotra. Do godziny 16, kiedy udaliśmy się w dalszą podróż, zobaczyliśmy jeszcze Kapitol, Forum Romanum, Colloseum, Fontannę di Trevi, Panteon, Pizza Navona, Schody Hiszpańskie, przeszliśmy mostem Anioła.
PROJEKTY EDUKACYJNE 2016
W kwietniu, jak co roku miała miejsce w naszej szkole prezentacja projektów gimnazjalnych. Ich autorami, zgodnie ze zwyczajem, byli uczniowie klas drugich. Zapraszam do galerii, gdzie możecie obejrzeć zdjęcia z tegorocznych prezentacji.
Sarna to nie żona jelenia
Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym – Sarna to nie żona jelenia. Organizatorem konkursu było Koło Łowieckie w Busku - Zdroju. Wśród wszystkich prac jury w składzie: Pani Dyrektor Kazimiera Szwarc, Grażyna Kaleta i Marta Gajewicz wybrało trzy prace zasługujące na nagrodę
I MIEJSCE zajęła praca Pauliny Grędy,
II MIEJSCE – praca Aliny Koniusz
III MIEJSCE – praca Angeliki Bałagi.
Na podsumowanie konkursu dn.19.05.2016 r. uczniowie biorący udział w konkursie, zostali zaproszeni na piknik, który odbył się w Podłężu. Zwycięscy konkursu otrzymali książkowe nagrody. Wszyscy miło spędzili czas przy pieczeniu kiełbasek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Dnia 28.04.2016 r. na terenie Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Celem turnieju było podniesienie wiedzy dotyczącej zasad i przepisów ruchu drogowego oraz doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód. Każdy uczestnik rozwiązywał testy oraz wykonywał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu rowerem toru przeszkód. Ponadto cały zespół wykonywał zadanie polegające na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie naszego gimnazjum, w składzie Jakub Bałaga, Łukasz Duda, Hubert Pietras reprezentujący naszą szkołę, zajęli w tym turnieju II miejsce. Składamy im serdeczne gratulacje !!!
Nasz uczeń na gali laureatów

W dniu 15.04 uczeń klasy II naszego gimnazjum, Kacper Zacharz, który w b.r. szkolnym został laureatem XIV Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego uczestniczył w uroczystej gali podsumowującej konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2015/2016 dla szkół gimnazjalnych woj. świętokrzyskiego, która odbyła się w Kielcach. Oprócz laureatów konkursów zaproszenie otrzymali dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice. Na uroczystości Kacper otrzymał medal oraz dyplom laureata. Uczeń, dzięki swojemu sukcesowi:
-jest zwolniony z odpowiedniego zakresu części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego,

-otrzymuje z fizyki celującą roczną ocenę klasyfikacyjną,
-jest przyjmowany w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów rekrutacji danej szkoły.
Kacper w dalszym ciągu pogłębia swoją wiedzę z fizyki, ponieważ chciałby związać przyszłość z tym właśnie przedmiotem.
Życzymy dalszych sukcesów !
Konkurs plastyczny „Pszczoła to nie tylko miód” rozstrzygnięty
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym „Pszczoła to nie tylko miód”, organizowanym przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Pińczowie. Konkurs skierowany był do uczniów w wieku od 6 do 18 lat. Jego celem było przygotowanie prac plastycznych związanych z pożyteczną działalnością pszczół w przyrodzie.
Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie dokonano podsumowania konkursu. Drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła praca plastyczna naszej uczennicy Martyny Podsiadło. Martyna otrzymała z rąk Starosty Pińczowskiego Pana Zbigniewa Kierkowskiego oraz szefa pińczowskiego Koła Pszczelarzy Pana Jerzego Osińskiego pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę rzeczową.
Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
"Świątecznie...tzn. jajecznie"
Jak tradycja każe, w ostatnim dniu zajęć przed Świętami Wielkanocnymi , klasy drugie rywalizowały o zwycięstwo w konkursie „Świątecznie…tzn.jajecznie ”, przygotowanym przez p. Marię Łaganowską i p. Izabelę Piątek . Najpierw swoje umiejętności uczniowie zaprezentowali w konkurencjach plastycznych. Komisja oceniła kartki i życzenia świąteczne, pisanki oraz koszyczki ze święconką. Poziom był bardzo wyrównany i jurorzy postawili wszystkim maksymalną ilość punktów, podobnie jak za jednolity , świąteczny strój klas. Następnie swoimi umiejętnościami popisali się chłopcy, którzy ubijali pianę z białek na czas. Niepokonany okazał się przedstawiciel klasy IIb. W drugiej części klasy zmierzyły się w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez p.Renatę Wojtaś: wyścigu z jajkiem na drewnianej łyżce, biegu slalomem z koszyczkiem pełnym jajek, wyścigu żółwi, skoku dodanym oraz przeciąganiu liny. Najlepszą okazała się klasa IIb i to ona zdobyła pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęła klasa IId, trzecie – IIa, a czwarte - IIc. Wszystkim gratulujemy zaangażowania i postawy fair play!
Nasze sukcesy
Jak co roku Nasi uczniowie przystąpili do kolejnych edycji konkursów przedmiotowych.
Po kolejnych etapach - szkolnym, powiatowym i wojewódzkim - znamy już wyniki zmagań.
Nasza szkoła w tym roku może poszczycić się siedmiorgiem finalistów i jednym laureatem:
Kacper Zacharz kl. II – laureat z fizyki
Paulina Gręda kl. III - finalistka z j. polskiego
Paulina Gręda i Filip Szproch kl. III – finaliści z historii
Martyna Łukasik kl. III – finalistka z geografii
Kacper Zacharz i Martyna Łukasik – finaliści z matematyki
Michał Gernand kl. II – finalista z biologii.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.01 857,248 Unikalnych wizyt